Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
Gündem/Portal

Gündem/Portal

WEB SİTESİNE GİT
01.04.2017 (ID : 51)

Basında AK Parti Siyaset Akademisi

AK Parti Brüksel Temsilciliği ve AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenen, Siyaset Akademisi programının 4 haftalık eğitim programında konusunda yetkin isimler, akademisyenler ve siyasetçiler eğitim verdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerine özel olarak düzenlenen programın her hafta iki ayrı konuğu oldu. Siyaset Akademisi yeni hedefi, Büyük Güç Türkiye için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartılaşacağı, bilgilendirileceği, özellikle dünyadan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademi programı gerçekleştirilerek, dersler teorik ve uygulamalı olarak dört temel başlık altında, yaklaşık 60 alt başlık olarak uygulandı.

AK Parti Brüksel Temsilciliğinde gerçekleştirilen ( 11 Mart- 2 Nisan) arasında yoğunlaştırılmış olarak devam eden akademi programı çerçevesinde her haftasonu (Cumartesi-Pazar ) olmak üzere toplam 360 saat birebir dersler , bunun yanında Başarı ve Motivasyon, Karar Verme, Karar Verme Süreci, Problem Çözme ve Uzlaşmazlık Yönetimi, Etkili Zaman Yönetimi, İletişim Becerileri, Liderlik ve Hitabet, Güvenli Dijital Yaşam konulu online dersler işlenmiş ve sınavları gerçekleştirilmiştir. Dersleri takip edip , sınavlarda başarılı olan kursiyerlerimiz ise akademi sonunda başarı sertfikası almaya hak kazanmışlardır.

İlk hafta programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Brüksel Temsilcisi Ruhi AÇIKGÖZ ‘’ AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığımız ile birlikte düzenlediğimiz Siyaset Akademisi programının önemine değinerek, eğitim programının her hafta çok önemli konuklarının olacağını, özel olarak seçilmiş akademisyenler ve siyasetçilerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin eğitim vereceğini belirtti. AÇIKGÖZ; 2008 yılından bu yana Türkiye’de aktif olarak işleyen Siyaset Akademisi, programı çerçevesinde herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye’sinin inşaasında etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırmıştır. Gerek parti mensupları arasındaki dil birliğini sağlamak ve gerekse katılan kursiyerlere donanım katmak açısından Siyaset Akademisi programına katılmak bir kazanımdır. Siz kursiyerlerimizde inşallah programımız sonunda bu eğitim sürecini tamamlayıp , başarılı olup, sertfikanızı alacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum.’’ Şeklinde konuşmasını tamamladı. Ardından Siyaset Akademisi Koordinatörü Deniz YAVUZ, programa ilişkin teknik bilgilendirmeyi yaptıktan sonra ilk hafta konukları konukları Prof.Dr. Edibe SÖZEN (AK PARTİ 23.Dönem – Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi- İstanbul Milletvekili- Avrupa’da Var Olmak, Fırsatlar ve Riskler- Türkiye’nin Toplumsal Yapısı ve Siyasal Kültür) ve Prof.Dr.Mehmet Emin KÖKTAŞ (Sebahattin Zaim Üniversitesi Dekan Vekili- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ) konuları ile iki gün sure ile (Cumartesi –Pazar ) olmak üzere eğitimlerini tamamladılar. Kursiyerlerin oldukça ilgi gösterdikleri dersler soru-cevap şeklinde interaktif olarak devam etti.

Siyaset Akademisinin 18-19 Mart ikinci hafta konukları ise, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof.Dr.Şükrü KARATEPE ve Dr.Mehmet UÇUM oldu. Hem bürokrasi, hemde siyasi ve akademik tecrübeleri olan KARATEPE’ye kursiyelerin ilgisi oldukça büyüktü. Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof.Dr. Şükrü KARATEPE ve Dr. Mehmet UÇUM (Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ) konusu hakkında eğitimlerini tamamladılar.

Siyaset Akademisinin 25-26 Mart konukları ise, Prof.Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU (Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü- (Uluslararası Sistemde Değişim ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ) , Prof.Dr. Gonca BAYRAKTAR DURGUN ise (Anayasa ve Hükümet Sistemi ) konulu görsel eğitimi ardından kursiyerler tarafından kendilerine yöneltilen soruları yanıtlayarak programı tamamladılar.

Haber Linki: https://www.aktif.be/ak-parti-siyaset-akademisi-programi-tamamlandi-23899.html

 

Close
SEN DE KATIL BİLGİ AL

Aklınıza Takılan Sorular İçin Bilgilerinizi Bizimle Paylaşın.